Журнал «Актуальная инфектология» Том 7, №5-6, 2019
Вернуться к номеру
Важливість медичної геоінформаційної системи при дослідженнях укушених іксодовими кліщами дітей у Тернопільській області
Авторы: Никитюк С.О., Корда М.М., Кліщ І.М., Климнюк С.І.
ДВНЗ «Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України», м. Тернопіль, Україна
Рубрики: Инфекционные заболевания
Разделы: Медицинские форумы
Версия для печати
Актуальність. Інформаційні технології в медицині стають невід’ємною частиною діагностичних досліджень. Створення медичної геоінформаційної системи (ГІС) відображає результати дослідження кліщів та обстежень пацієнтів–дітей, які були уражені кліщами в різних регіонах області.
Мета роботи: створити медичну геоінформаційну систему на базі отриманих даних про уражених кліщами дітей і проведених лабораторних досліджень.
Результати досліджень та їх обговорення. Медична ГІС щодо поширення кліщових інфекцій — це спеціалізований медичний картографо–аналітичний ресурс, призначений для збору, збереження, накопичення, аналізу та відображення інформації певного регіону про поширення інфекцій, спричинених кліщами. Інтерактивна мапа, створена в межах медичної ГІС, включає 10 шарів, з них 9 відведено різним видам кліщів, які виявляються на досліджуваній території і нападають на людей. Один шар візуалізує пацієнтів–дітей, які зазнали уражень кліщами і зверталися на консультацію до лікарів і в лабораторію з дослідження кліщів. Вказано дату укусу кліщем, місцезнаходження ураженої дитини одним із двох видів кліщів — Ixodes ricinus та Dermacentor reticulatus та результати імунологічного дослідження, проведеного пацієнту.
Висновки. Медична ГІС має важливе значення в прогнозуванні епідеміологічної небезпеки в населених пунктах й окремих регіонах.