Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Журнал «Медицина неотложных состояний» Том 18, №4, 2022

Вернуться к номеру

Досвід практичного застосування фавіпіравіру в лікуванні COVID-19

Авторы: Мороз Л.В., Попович О.О., Чічірельо-Константинович К.Д., Бондарук І.Ю.
Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, м. Вінниця, Україна

Рубрики: Медицина неотложных состояний

Разделы: Медицинские форумы

Версия для печати

Актуальність. Застосування противірусних засобів у терапії COVID-19 із перших днів є важливим інструментом превенції тяжкого перебігу, госпіталізації та боротьби з низкою можливих ускладнень. Із такою метою фавіпіравір був включений до протоколу лікування COVID-19 із 21.07.2020 р. у пацієнтів із легким та середьотяжким перебігом за наявності факторів ризику ускладнень.
Мета роботи. Визначити ефективність застосування фавіпіравіру в амбулаторному лікуванні COVID-19 у пацієн–тів із легким та середньотяжким перебігом за наявності факторів ризику ускладнень.
Матеріали та методи. Під спостереженням перебували 103 пацієнти (62 % — жінки), середній вік — 47,0 ± 4,0 року. 94,2 % пацієнтів приймали фавіпіравір протягом 5 днів, 5,8 % — 10 днів. 57,3 % пацієнтів розпочали приймати фавіпіравір із 1-го дня захворювання, 30 % — із 2-го дня, 12,7 % — із 5-го дня. В 26,2 % випадків клінічний перебіг захворювання супроводжувався виникненням пневмонії, що призвело до госпіталізації 22 % хворих. 3,88 % пацієнтів потребували призначення тоцилізумабу, дексаметазон отримували 10,67 % хворих, 16,5 % пацієнтів потребували кисневої підтримки через носовий катетер. За весь період спостережень жоден пацієнт не був переведений в ПІТ, реанімаційне відділення, та не спостерігалось жодного летального випадку.
Висновки. Застосування фавіпіравіру з перших днів COVID-19 запобігає тяжкому перебігу захворювання, якісно знижує ймовірність виникнення пневмонії, що, зі свого боку, призводить до нижчих показників госпіталізації та смертності.


Вернуться к номеру