Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"News of medicine and pharmacy" №5 (723), 2020

Back to issue

Раціональний вибір антибіотикотерапії при гострому неускладненому циститі

Sections: News

print version

Гострий цистит чинить значний негативний вплив на якість життя жінок, будучи причиною вираженого больового синдрому, порушення звичного ритму життя і навіть соціальної дезадаптації, а лікування цих станів пов’язане з істотними фінансовими витратами. Епідеміологічні дослідження останніх років вказують на те, що гострі неускладнені цистити є одними з найбільш частих інфекційних захворювань.
Як емпіричну антибіотикотерапію першої лінії Американське товариство інфекціоністів (IDSA), Європейське товариство клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ESCMID), а також вітчизняні протоколи рекомендують застосування фосфоміцину трометамолу. Такої ж думки дотримується Американський конгрес акушерів і гінекологів, який вважає за доцільне проводити однодозову терапію фосфоміцину трометамолом. Безперечна перевага такого лікування полягає в клінічній ефективності обраної терапії, відсутності проблеми порушення режиму лікування, мінімізації побічних ефектів і потенційному зниженні резистентності патогенних мікроорганізмів. Безумовний пріоритет має бути відданий однодозовій терапії фосфоміцином при лікуванні неускладнених інфекцій сечовивідних шляхів у жінок молодого віку, сексуально активних, а також вагітних за наявності клінічних симптомів не більше ніж 1 тиждень.
Фосфоміцин — антибактеріальний препарат широкого спектра дії, активний відносно більшості аеробних грамнегативних і грампозитивних бактерій. Рівень його активності проти уропатогенної E.coli становить 90–100 % як щодо звичайних штамів, так і щодо мультирезистентних бактерій, які продукують β-лактамази розширеного спектра дії (Sardar A. et al., 2017).
Слід зазначити, що важливим аспектом успішності лікування є якість і доступність препарату, який використовується в терапії інфекцій сечовивідних шляхів. На фармацевтичному ринку України фосфоміцину трометамол представлений препаратом ЕСПА-ФОЦИН компанії «esparma GmbH». Для нього характерний украй низький ступінь ризику розвитку перехресної антибіотикорезистентності. Завдяки антиадгезивній дії ЕСПА-ФОЦИН знижує вірулентність збудника й імовірність утворення бактеріальних плівок, що є фактором розвитку хронічної інфекції. Крім того, ЕСПА-ФОЦИН має здатність створювати максимальну концентрацію саме в сечовому міхурі, яка зберігається тривалий час — протягом 80 годин, що дає можливість скоротити тривалість курсу лікування при неускладненому циститі до 1 дня й максимально підвищити його ефективність. Висока німецька якість і безпека в поєднанні з помірною ціною дозволяють наполегливо рекомендувати даний препарат як зручний і ефективний засіб першого вибору при лікуванні як гострого, так і рецидивуючого циститу.


Back to issue