Газета "Новини медицини та фармації" 5 (534) 2015
Повернутися до номеру
VI Міжнародний медичний форум. Підсумки
Розділи: Медичні форуми
Версія для друку
Статья опубликована на с. 26-27 (Укр.)
З 15 по 17 квітня 2015 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» проходив VI Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині — здоров’я нації» — головна подія галузі охорони здоров’я України, суспільно важлива платформа для спеціалістів, яка об’єднала потужну науково-практичну програму й насичену експозиційну частину та створила міжнародну платформу для обміну досвідом та підвищення кваліфікації для понад 9000 фахівців охорони здоров’я.
Цього року, незважаючи на складні часи, Форум відбувся з великим успіхом і не втратив своїх лідерських позицій за кількістю та географією учасників та відвідувачів-спеціалістів, насиченістю науково-практичної та ділової програм, кількістю професійних організаторів та співорганізаторів. Відзначився захід новими напрямами діяльності та результативністю.
Організатори: Національна академія медичних наук України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, компанія LMT.
Форум пройшов за підтримки Президента України та під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. Офіційну підтримку заходу надали Кабінет Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба України з лікарських засобів, Київська міська державна адміністрація.
Сприяли проведенню заходу 140 медичних асоціацій, громадських об’єднань, соціальних фондів, 15 вищих медичних навчальних закладів, 2 медичні академії післядипломної освіти, 130 спеціалізованих видань України, СНД та зарубіжжя, 350 спеціалізованих інтернет-ресурсів.
Цього року захід традиційно консолідував IV Міжнародний медичний конгрес «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України», Міжнародну виставку охорони здоров’я MEDICAEXPO, Міжнародну фармацевтичну виставку PHARMAEXPO. Паралельно відбулася IV Міжнародна виставка медичного туризму, SPA&Wellness — Healthcare Travel Expo.
Вітаючи учасників Форуму на церемонії відкриття, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець зауважила, що
«Форум свідчить не тільки про те, що українська медицина розвивається, а й те, що ми сьогодні є тим ядром, навколо якого мають відбуватися реформи в охороні здоров’я. Подія має стати місцем, куди в наступні роки зможуть приїздити головні лікарі районних і обласних лікарень, фахівці галузі, щоб ознайомитися зі світовими новинками».
У свою чергу, віце-президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк привітав присутніх від імені академії та підкреслив:
«Академія від самого початку заснування Форуму працює над створенням події та є одним з організаторів, тому що здоров’я нації — надзвичайно важливе питання. Ми завжди проводимо науково-практичні конференції, де знайомимо всіх із науковими здобутками, новинками, які були розроблені в академії».
На переконання ректора Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Юрія Вороненка,
«присутність на нашому Форумі такої значної кількості людей, причетних до охорони здоров’я, переконливо свідчить, що сьогодення і майбутнє охорони здоров’я неможливе без медичної науки і освіти. Сьогоднішній захід — конструктивний крок до змін в системі охорони здоров’я».
Імпульс для впровадження новітніх науково-практичних розробок у галузь
Фахівці галузі охорони здоров’я з понад 100 медичних спеціалізацій підвищили рівень кваліфікації, обмінялися досвідом, презентували власні дослідження, перейняли останні методи та методики у діагностиці та лікуванні захворювань, долучившись до роботи IV Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України» («Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2015 році», розділ «Конгреси», № 3, с. 8, затверджений МОЗ та НАМН України).
Серед співорганізаторів: 80 провідних вітчизняних і закордонних медичних та фармацевтичних науково-дослідних осередків: 32 установи НАМН України, 13 кафедр НМАПО ім. П.Л. Шупика, 3 профільні установи МОЗ України, а також українські та зарубіжні асоціації, провідні професійні установи Міноборони України, Мінсоцполітики України, вищі навчальні заклади, заклади післядипломної освіти. Спікерами стали 763 видатних вітчизняних та міжнародних фахівці галузі охорони здоров’я.
У програму Конгресу увійшли 62 науково-практичних заходи (симпозіуми, конференції, семінари, круглі столи), 45 майстер-класів, 668 науково-практичних доповідей та лекцій, 10 практичних шкіл. У рамках заходів були представлені актуальні дослідження в лабораторній медицині, медичній радіології, онкології, медицині невідкладних станів, терапії (офтальмології, гастроентерології, кардіології і кардіохірургії, урології, гематології і трансфузіології, неврології), фізіотерапії та реабілітації, хірургії та нейрохірургії, педіатрії, акушерстві та гінекології, епідеміології, клінічній фармакології, загальній фармації та десятках інших напрямків медицини.
Новоспечені школа головного лікаря та спеціальна програма «Дні приватної медицини» зібрали повні зали керівників та менеджерів медичних закладів, головних лікарів та їх заступників у рамках низки заходів, присвячених тенденціям приватного сектора медицини, актуальним питанням впровадження загальнообов’язкового страхування, останнім законодавчим ініціативам, проблематиці взаємодії зі страховими компаніями, системі управління якістю в закладах охорони здоров’я тощо.
Відбулися вже такі традиційні науково-практичні заходи, як українська лабораторна школа, українська кардіологічна школа ім. М.Д. Стражеска, школа ультразвукової та функціональної діагностики, школа реабілітаційної медицини, школа екстреної медичної допомоги, українська школа медсестринства.
Уперше на платформі Конгресу спеціалісти мали змогу відвідати терапевтичну школу, семінар «Актуальні питання офтальмології» та майстер-класи з урології.
Події на Сході України неминуче вплинули на вітчизняну медицину і визначили пріоритетний напрямок роботи Конгресу. Вперше в Україні на платформі заходу під час спеціальної програми «Військова медицина» видатні фахівці галузі охорони здоров’я провели науково-практичні заходи, майстер-класи з метою навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів, які займаються наданням першої медичної допомоги в умовах бойових дій, лікуванням уражень, отриманих під час бойових дій, а також медико-соціальною реабілітацією військових.
22 установи НАМН України навели результати наукових і прикладних досліджень, які будуть впроваджуватися в методичну практику фахівців та допоможуть врятувати життя учасників АТО та постраждалого населення.
Значний інтерес викликали майстер-класи з тактичної медицини (ТССС). Лекції, тренінги, відпрацювання окремих елементів надання допомоги пораненим в умовах бойових дій на відкритому просторі відвідали військові лікарі, волонтери, спеціалісти МО України, МВС України, СБУ, ДСНС України та інших установ.
У цілому під час численних науково-практичних заходів, засідань позаштатних спеціалістів МОЗ України, головних лікарів та їх заступників, профільних асоціацій та семінарів-нарад опорних кафедр НМАПО ім. П.Л. Шупика були розглянуті проблемні питання медицини та шляхи їх вирішення, окреслені стратегічні завдання розвитку галузі охорони здоров’я. Результати роботи Конгресу знайдуть практичне втілення та сприятимуть впровадженню інноваційних наукових розробок у медичну практику.
Цифри та факти
5169 м2 експозиційної частини.
300 учасників IMF та 75 учасників HTEXPO.
Географія експонентів та ТМ: Австрія, Болгарія, Чехія, Китай, Франція, Німеччина, Великобританія, Угорщина, Індія, Ізраїль, Іспанія, Італія, Японія, Литва, Малайзія, Польща, Росія, Словаччина, Словенія, Південна Корея, Швеція, Туреччина, США, Україна, Румунія, Канада, Молдова, Нідерланди, Аргентина, Данія, Швейцарія.
9248 спеціалістів-відвідувачів із понад 30 країн: Австрія, Азербайджан, Англія, Білорусь, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Казахстан, Китай, Литва, Лівія, Македонія, Марокко, Німеччина, Польща, США, Таджикистан, Туреччина, Узбекистан, Чехія та інші.
80 організаторів та співорганізаторів.
62 науково-практичних заходи.
45 майстер-класів.
668 науково-практичних доповідей та лекцій.
10 практичних шкіл.
Новітні технології для медицини
Науково-практичні заходи відповідали тематиці найбільших в Україні виставок — Міжнародної виставки охорони здоров’я MEDICAEXPO та Міжнародної фармацевтичної виставки PHARMAEXPO.
Експозиційна частина була представлена високоякісним медичним обладнанням, повним спектром медичного інструментарію, товарів медичного призначення для медичних центрів та діагностичних лабораторій. Відвідувачі побачили техніку в дії, ознайомилися з останніми лікарськими препаратами, обрали кращі пропозиції.
На стендах компаній у режимі нон-стоп проходили консультації, майстер-класи. Захід дозволив підвищити впізнаваність бренда, вивести свої товари і послуги на вітчизняний ринок, зміцнити імідж та отримати нові ділові контакти, привернути увагу цільової аудиторії, байєрів та інвесторів.
В експозиції взяли участь 300 учасників. Географія учасників та торгових марок: Австрія, Болгарія, Чехія, Китай, Франція, Німеччина, Великобританія, Угорщина, Індія, Ізраїль, Іспанія, Італія, Японія, Литва, Малайзія, Польща, Росія, Словаччина, Словенія, Південна Корея, Швеція, Туреччина, США, Україна, Румунія, Канада, Молдова, Нідерланди, Аргентина, Данія, Швейцарія.
— Генеральний партнер:
Toshiba Corporation.
— Серед партнерів-учасників:
Аmed, Elekta, Esaote, HEACO, «ICF Україна», Mindray, RH, «Авантіс», «АЛТ Україна Лтд», «БТЛ–Україна», «Вектор-Бест-Україна», «Віола Медтехніка», «Експерт», «ЕМСІМЕД», «Мед Ексім», «Медіо», «Поліпромсинтез», «Протек Солюшнз Україна», «Укрдіагностика», «УМТ+», «Хімлаборреактив».
— Серед постійних експонентів:
«BCM Україна», Bio-rad, DX-Комплекси, «Авіс-Мед», «АФС Медицинтехнік», «Біомед», «Біотест Мед», «Волсмарт», «Діагностичні системи», «Здраво», ЗРО «Квант», «ЕксімКаргоТрейд», Erba Lachema, «Інвасервіс», «Індар», «Інтермедіка», КВО «Медапаратура», «Лабікс», «Ледум», «Медгарант», «Медігран», «Медіком-Україна», «Медилайн», «Медіторг Груп», МК «Кардіо», «Медкосвісс», «Медрам», «Медтек», «Медтехснаб», «Модем 1», НВЛ «Гранум», НВП «Вілан», НВП «ХіМеК», НВФ «Альціона», НВФ «Сіместа ВААЛ», ОНІКО, ОСД «Східна Європа», «Профімед-Сервіс», «Реагент», «Рамінтек», «Рош Україна«, «Сканер», «Спікард», «Такеда Україна», «Телеоптик», «ТехМедКонтракт», «Українська академія біологічної медицини»/Heel, «УТБ Ресурс», «Фармаско», «Хеалскеа», «Фогт Медікал Фертріб ГмбХ», «Хелсі Стайл» та багато інших.
— Новими учасниками Форуму стали:
«Вінмедікал», «Лекхім», «Меркатор Медікаль», «Медісторе», «Оскар-Медікал», СК «Провідна», «Цептер Україна», «Ютас» та інші.
Благодійність на Форумі
Компанія LMT, як один із організаторів Форуму та учасник ГО «Всеукраїнський волонтерський рух», допомагає людям, які постраждали внаслідок сьогоднішньої ситуації на Сході України, зокрема дітям-сиротам, людям літнього віку, переселенцям, учасникам АТО та інвалідам, сім’ям загиблих. Цього року організатори виділили людям, які потребують реабілітації, путівки до провідних українських санаторно-курортних комплексів. Від імені оргкомітету Форуму та компанії «ICF Україна» дефібрилятор на потреби військових та постраждалих унаслідок АТО передано БФ «АСАП ЕМС Хоттабич».
Медичний туризм стирає кордони для пацієнтів з усього світу
Відносно новий перспективний напрямок в Україні — медичний туризм продовжує розвиватися відповідно до сьогоднішніх реалій. До потоку українських пацієнтів додалися постраждалі внаслідок проведення АТО на Сході України. Іноземців ваблять природні, лікувальні та оздоровчі можливості України, місцерозташування та відсутність візового бар’єра. Така думка об’єднала учасників єдиної в Україні виставки, орієнтованої на практику надання високоякісних медичних та оздоровчих послуг на території України та за її межами — IV Міжнародної виставки медичного туризму, SPA&Wellness — Healthcare Travel Expo.
Виставка проходила паралельно з Міжнародним медичним форумом та зібрала операторів ринку медичного туризму, професійні агентства та асоціації, туристичні компанії, представників профільних органів влади, менеджерів охорони здоров’я, лікарів-спеціалістів. Подія сприяла встановленню ділових контактів, обміну досвідом із зарубіжними колегами, налагодженню двосторонньої співпраці.
Серед 75 учасників експозиції: провідні міжнародні клініки, медичні та реабілітаційні центри, санаторно-курортні заклади, SPA&Wellness курорти України, Польщі, Угорщини, Болгарії, Ізраїлю, Словаччини, Словенії, Туреччини, Південної Кореї, Малайзії, США, Румунії.
Також під час виставки проходили семінар та тренінги для початківців і професіоналів медичного туризму, присвячені програмам стажування лікарів, ефективним моделям побудови бізнесу, секретам залучення пацієнтів, порадам роботи з міжнародними клініками та компаніями, які розвивають напрямок медичного туризму.
Організатор Healthcare Travel Expo — компанія LMT. Виставка відбулася за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, МОЗ України, Державного агентства України з туризму та курортів, НАМН України. За сприяння інформаційного бюро «Угорський туризм», Польської туристичної організації, представництва Czech Tourism в Україні, Посольства Малайзії в Україні, торгового відділу Посольства Австрії — Advantage Austria, Торговельно-промислової палати Куби, Посольства Словацької Республіки в Україні, Американської торговельної палати в Україні, Асоціації лікарів медичного туризму, громадської спілки «Українсько-Словенська спілка підприємців», Румунської асоціації медичного туризму. Міжнародні партнери: Turkel Fair Organization Inc., Atlas Business Service Ltd, Intersana. Спеціалізований партнер: MEDWIO.
До зустрічі на VIІ Міжнародному медичному форумі «Інновації в медицині — здоров’я нації» 19–21 квітня 2016 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» (Україна, м. Київ, вул. Салютна, 2б)!
www.medforum.in.ua
www.htexpo.com.uа
Вдячні колегам-журналістам за використання матеріалів пост-релізу при написанні новин про VI Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині — здоров’я нації».