





Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря
день перший день другий
UkraineNeuroGlobal
UkraineCardioGlobal
Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології
Актуальні інфекційні захворювання день перший день другий
Травма та її наслідки
UkraineOncoGlobal
UkrainePediatricGlobal
Національна школа терапевтів України
день перший ЗАЛА СИНЯ
день перший ЗАЛА БОРДО
день другий ЗАЛА СИНЯ <
день другий ЗАЛА БОРДО
Жінка та війна: формули виживання
Коморбідний ендокринологічний пацієнт
Газета "Новини медицини та фармації" 5 (449) 2013
Повернутися до номеру
Держава впроваджує стимули для медиків, які працюють на селі
Розділи: Новини
Версія для друку
У нинішньому році на роботу в пункти первинної медикосанітарної допомоги, що розташовані в селах, будуть направлені понад 1900 медичних і фармацевтичних працівників, повідомила міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час брифінгу для регіональних ЗМІ, що відбувся нещодавно у МОЗ України.
Кожен фахівець, який погодився відпрацювати в сільській місцевості не менше трьох років, отримає матеріальну допомогу в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат — 6900 гривень. У державному бюджеті на нинішній рік на це передбачено кошти.
Крім того, зазначила Раїса Богатирьова, в пілотних регіонах із реформування охорони здоров’я (Донецька, Дніпропетровська, Вінницька області та місто Київ) діють програми місцевих стимулів: місцеві влади виділяють приїжджим лікарям житло, транспорт, оплачують мобільний зв’язок, забезпечують відпочинок їм та їхнім сім’ям.
До того ж Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення надати можливість реалізовувати такі програми і в непілотних регіонах: там, де територіальні громади ухвалять рішення про створення пунктів первинної медикосанітарної допомоги.
Заробітна плата лікарів сімейної практики становить сьогодні 5–7 тисяч гривень залежно від обсягу і якості виконаної роботи, повідомила Раїса Богатирьова. Штатні нормативи первинної допомоги передбачають обслуговування одним лікарем сімейної практики 1200 пацієнтів. При цьому, підкреслила міністр, сімейний лікар повинен добре знати пацієнта та історію його хвороби, його родовід, щоб мати можливість вчасно допомагати пацієнтові, проводити профілактичні огляди, вміти надати нескладну хірургічну допомогу.
Відстань від місця проживання пацієнта до найближчого пункту первинної медикосанітарної допомоги повинно бути від двох до семи кілометрів. У минулому році в рамках реформи охорони здоров’я було відкрито 179 таких пунктів у пілотних регіонах.