Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ

НЕВРОЛОГИ, НЕЙРОХІРУРГИ, ЛІКАРІ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"News of medicine and pharmacy" 19(342) 2010

Back to issue

Україна першою серед країн СНД вступила до PIC/S і приєдналася до 37 провідних країн світу

30 листопада 2010 року в Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України відбулася прес-конференція за темою: «Приєднання Держлікінспекції МОЗ до PIC/S». Участь у заході взяли голова Держлікінспекції МОЗ України Олексій Соловйов та керівник Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ігор Поканевич.

Олексій Соловйов проінформував, що 8 листопада 2010 року в місті Куала-Лумпур (Малайзія) ухвалено історичне рішення — Україна першою серед країн СНД приєдналася до 37 провідних країн світу, діяльність яких у фармацевтичній сфері є взірцем світового рівня.

«Ще 2003 року Україна заявила про свій намір приєднуватися до системи PIC/S. У 2004 році була подана офіційна заявка до вступу. Приєднання Держлікінспекції МОЗ до PIC/S у першу чергу є свідченням високої довіри міжнародної фармацевтичної спільноти до наявної в Україні системи державного контролю якості лікарських засобів. Світове визнання спроможності нашої держави формувати та забезпечувати функціонування наявної системи на рівні світових стандартів — це констатація того, що Українська держава в особі Держлікінспекції МОЗ гарантує громадянам України забезпечення ліками такої ж високої якості, які споживають громадяни найбільш розвинутих країн світу», — підкреслив голова Держлікінспекції МОЗ.

Приєднання Держлікінспекції МОЗ означатиме, що вітчизняні виробники лікарських засобів будуть дотримуватися високих світових стандартів, а з нового року лікарські засоби, що є в обігу на українському фармринку, будуть вироблятися виключно в умовах Належної виробничої практики (GMP). «Упевнений, що приєднання України до системи PIC/S системно послужить справі зміцнення здоров’я населення країни», — зауважив Олексій Соловйов.

Уже сьогодні, за словами голови Держлікінспекції, кількість фальсифікованих ліків починає зменшуватись. «У нас набагато краща ситуація, якщо порівнювати з сусідніми країнами Східної Європи, нашими північними сусідами. З одного боку, у нас справді є дієва система організації контролю, з іншого боку, наш ринок невеликий, тому поки він є нецікавим для злочинних угруповань», — наголосив Олексій Соловйов.

Про інші перспективні сторони вступу України до PIC/S розповів керівник Бюро ВООЗ в Україні. «Україна завдяки членству в PIC/S отримала змогу брати участь у міжнародних консультаціях, а також у розробці різних рекомендацій і протоколів. Крім того, українські виробники зможуть бути представлені на міжнародній арені», — підкреслив Ігор Поканевич.Back to issue